Ostatnie pożegnanie śp. prof. dr hab. n. med. Krzysztofa Marczewskiego

2020-01-22 11:36:10

Z wielkim bólem przyjęliśmy informację o śmierci Pana Profesora Krzysztofa Marczewskiego. Pragnę w Imieniu absolwentów, studentów oraz współpracowników z Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji w Zamościu oddać hołd Panu Profesorowi.

Pan Profesor pracował na naszej uczelni przez 13 lat, tworzył i kierował Wydziałem Fizjoterapii i Pedagogiki. W tym czasie wykształcił rzesze studentów, którzy teraz z powodzeniem pracują w szpitalach, przychodniach, instytucjach pedagogicznych Zamojszczyzny, ale i w najdalszych zakątkach Polski i świata. Był promotorem ponad 200 prac dyplomowych. Był także promotorem 6 doktoratów naszych absolwentów fizjoterapii.

Z wielką pasją realizował swoją misję naukową: publikował w czołowych czasopismach światowych, organizował konferencje, brał udział w pracach Koła Naukowego. Piastował funkcję redaktora naczelnego czasopisma Zamojskie Studia i Materiały seria Fizjoterapia.

W dumą uczestniczyliśmy w konferencjach i sympozjach, na których Pan profesor z wielką mądrością, swobodą i niekonwencjonalnym żartem moderował sesje, często w kilku językach.

Stanowił wzór nauczyciela akademickiego. Na jego wykładach sale były pełne słuchaczy, zawsze ciekawie opowiadał o medycynie, wplatając w to przypadki kliniczne, ale i śmieszne sytuacje. A nieszablonowe testy, które układał Pan Profesor były ucztą intelektualną dla studentów. Do dziś krążą o nich anegdoty. Był mistrzem układania pytań na inteligencję. Ale był przede wszystkim Wielkim Przyjacielem młodzieży i nas współpracowników.

Z wielkim szacunkiem traktował nas wszystkich. Zawsze pomocny, często korzystaliśmy z porad medycznych Pana Profesora.

Dziękujemy Panie Profesorze za Pana wielkie serce. Jesteśmy wdzięczni za możliwość współpracy i przyjaźni z Panem.

Drogi  Panie Profesorze,  Niech to wybrzmi najmocniej, Nigdy nie zapomnimy, pomimo Pana ciężkiej choroby, heroicznej walki o ostatnich Pana doktorantów.
Pamięć o Pana dobrych czynach nie zginie. Bardzo nam Pana będzie brakowało.

Najbliższej Rodzinie, Przyjaciołom pragnę złożyć najszczersze wyrazy współczucia.

Dr n. med. Rafał Sapuła
Rektor Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji w Zamościu