Wyższa Szkoła Zarządzania i Administracji
w Zamościu

ul. Sienkiewicza 22, 22-400 Zamość
email: poczta@wszia.edu.pl    spis telefonów »
Informacja: Wykorzystanie ciasteczek na stronach w domenie wszia.edu.pl więcej »
ENG UA
Wirtualna Uczelnia WSZiA
Wirtualna Uczelnia
Portal
Portal Informa- cyjno - Edukacyjny
Poczta
Poczta
WSZiA
OPAC
Katalog
OPAC
Biuletyn Informacji Publicznej Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji w Zamościu
Biuletyn Infor-
macji Publicznej
WSZiA na Facebook
WSZiA
Facebook
Informator rekrutacyjny Studia podyplomowe Centrum Szkoleń i Karier Biblioteka Erasmus+ Kontakt

Relacja naszych studentów z praktyk Erasmus+ w Czechach

2018-12-07 02:09:35

Zapraszamy do lektury sprawozdania naszych studentów fizjoterapii: Łukasza Sroczyńskiego i Tomasza Grodzkiego, którzy spędzili dwa miesiące na praktykach zagranicznych w Zespole Sanatoryjno-Rehabilitacyjnym w Klimkovicach (Czechy) w ramach programu Erasmus+.

Nazywam się Łukasz Sroczyński i jestem studentem Fizjoterapii. Razem z Tomaszem Grodzkim (kolegą z grupy) uczestniczyłem w dwumiesięcznych praktykach zorganizowanych w ramach programu Erasmus+. Praktyki odbywały się w miejscowości Klimkovice w Czechach.

Nasze miejsce praktyk – Sanatorium Klimkovice to kompleks dwóch budynków. Budynek A stanowi oddział dla pacjentów dorosłych zaś Budynek B przeznaczono na potrzeby rehabilitacji dzieci. Sanatorium oferuje  szeroki zakres  zabiegów fizjoterapeutycznych m.in.: okłady z parafiny, kąpiele jodobromowe, ćwiczenia i diagnostyki indywidualne, ćwiczenia ,,fitness'', masaże, ćwiczenia bierne i ćwiczenia wspomagane.

W trakcie praktyk pierwszy miesiąc pracowaliśmy z pacjentami dorosłymi,
zaś drugi z dziećmi.

Pacjenci sanatorium (poza obywatelami Czech) to głownie mieszkańcy Europy i Bliskiego Wschodu (m.in. Arabowie, Niemcy, Słowacy). Ku miłemu zaskoczeniu (z uwagi na bliską odległość od granicy z Polską) sporą grupę stanowią Polacy.

Z uwagi na intensywny program praktyk wolnego czasu mieliśmy bardzo mało, jednak udało nam się zwiedzić okolicę i poznać kulturę naszego sąsiada.  Jestem bardzo zadowolony z wyjazdu i doświadczenia jakie zdobyłem.

Łukasz Sroczyński
 

wszystkie aktualnosci »